Jak przechowywać buty w szafie?

Właściwe przechowywanie butów to jeden z najważniejszych kroków na drodze do utrzymania ich w świetnym stanie przez jak najdłuższy czas. Dlaczego więc bardzo często zaniedbujemy tę czynność? Sprawdź, jak zmienić to tej wiosny! Jak przechowywać buty w szafie?

Dlaczego warto przechowywać buty w szafie?

Nie oszukujmy się, często nieodpowiednie przechowywanie butów wynika u nas z braku wystarczającego miejsca. Nie każdy w końcu dysponuje osobnym pomieszczeniem na garderobę, w którym, niczym w idealnym mieszkaniu Carrie Bradshaw, każda para obuwia ma swoją osobną półkę. Fakty są jednak takie, że kupujemy coraz więcej. Nie tylko wtedy, gdy to konieczne i gdy nasze buty są już zanadto zniszczone, ale też pod wpływem impulsu, gdy dane buty bardzo nam się spodobają. Efekt? W naszych garderobach sukcesywnie przybywa kolejnych par butów. Niestety nie powiększa się przestrzeń do ich przechowywania. Warto jednak wykorzystać szafę! Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić to we właściwy sposób.

5 zasad przechowywania butów w szafie

1.       Na początek wyczyść wszystkie swoje buty. Akurat zbliża się sezon wiosenny, więc czeka nas wymiana wyposażenia szafy z ciężkich botków i kozaków na baleriny i sneakery. Niezależnie od tego, gdzie przechowywałeś buty wiosenne zimą, należy im się odświeżenie. Warto przygotować je do częstego noszenia przez wyczyszczenie i wypastowanie. To podstawowa zasada przechowywania! Zawsze wkładaj do szafy czyste, zadbane buty.

2.       Wygospodaruj w szafie oddzielną półkę na buty. Chowanie ich w przypadkowych miejscach mija się z celem. Wybierz taką przestrzeń, która pomieści wszystkie twoje buty wiosenne w opakowaniach.

3.       Zaopatrz się w opakowania. Specjaliści od pielęgnacji obuwia twierdzą, że najlepiej przechowywać buty w oryginalnych pudełkach. Bądźmy jednak szczerzy – rzadko udaje się je zatrzymać, a poza tym z reguły są duże. Możesz więc zainwestować w specjalne pudełka do przechowywania z marketów z wyposażeniem szaf albo wybrać pojemniki z bawełny ze specjalnym okienkiem, przez które zawsze widzisz, po jaką parę sięgasz. Mogą to być również woreczki bawełniane, ściągane tasiemką. To rozwiązanie zajmuje mniej miejsca.

4.       A właśnie! Ułożone piętrowo pudełka, woreczki czy pojemniki mogą przysporzyć sporo problemów, gdy o poranku będziesz poszukiwać danej pary butów. Dlatego koniecznie zadbaj o oznakowanie każdej pary. Na pudełkach warto opisać dokładnie model buta, oczywiście od strony, którą będziesz widzieć. Do woreczków możesz przywiązać metkę, a nawet zdjęcie butów, które znajdują się w środku. Dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć się we własnej szafie.

5.       Ostatnia kwestia to zachowanie butów w naprawdę dobrym stanie. Pomoże w tym na pewno mała torebeczka z granulkami dołączona do każdego oryginalnego pudełka z butami, która pochłania wilgoć. Warto też włożyć do pudełka lub woreczka torebkę zapachową, która pomoże utrzymać nienaganny zapach twoich butów!

Przechowywanie butów w szafie jest nie tylko bardzo wygodne, ale też po prostu praktyczne, ponieważ cały outfit możesz wybrać w jednym miejscu w swoim domu. Warto jednak zachować podstawowe zasady, by każda para utrzymana była w jak najlepszym stanie przez długie lata użytkowania!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.