Zakupy obuwia online: co warto wiedzieć?

Na samą myśl o przeciskaniu się między tłumem ludzi w centrum handlowym, błaganiem o znalezienie właściwego rozmiaru w magazynie i niekończącym się oczekiwaniu na Twoją kolej przy kasie Twoje entuzjastyczne nastawienie do zakupów znacząco słabnie i masz ochotę odpuścić sobie poszukiwania nowej, wymarzonej pary butów? To zrozumiałe, jednak ta iście koszmarna wizja wcale nie musi się spełnić! Wystarczy, że zamiast klasycznego shoppingu wybierzesz się na zakupy do… sklepu obuwniczego online.

Na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę podczas zakupów w jednym z licznie dostępnych internetowych sklepów obuwniczych? Cenne wskazówki znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Shopping w sklepie obuwniczym online: 4 najważniejsze zasady, którymi warto się kierować

Sprawdź swój rozmiar

Od czego zacząć poszukiwania butów w sklepie obuwniczym internetowym? Bynajmniej nie od skorzystania z opcji filtrowania asortymentu, która szybko pomoże Ci odnaleźć pożądaną grupę produktów, a od… wykonania dokładnych pomiarów. Chodzi oczywiście o zmierzenie rozmiaru stopy, a następnie skonfrontowanie jej z danymi zawartymi w tabeli rozmiarów danego producenta.

Jak sprawdzić jaką mamy długość stopy? Jest na to banalnie prosty sposób! Wystarczy, że na płaskiej i równej powierzchni położysz kartkę A4, a następnie ustawisz na niej stopę. W następnym kroku obrysuj jej kształt flamastrem bądź długopisem i sprawdź ile wynosi długość od czubka najdłuższego palca do końca pięty. Otrzymany wynik zapamiętaj i porównaj go z tabelą dostępną na danej stronie – pamiętaj jednak by za każdym razem dokładnie ją sprawdzać, gdyż pomiędzy poszczególnymi producentami obuwia występują istotne różnice.

Dokładnie czytaj opis

Jeśli chcesz by nowa para butów służyła Ci dłużej niż jeden sezon i nie rozpadała się w drobny mak po pierwszych kilku razach użytkowania (tak, to niestety naprawdę jest możliwe), to przeglądając dostępne propozycje uważnie zapoznaj się z ich specyfiką. Zwróć uwagę na kwestie takie jak:

  • materiał z jakiego wykonane są buty;
  • rodzaj oraz właściwości wyściółki;
  • obecność autorskich technologii poprawiających komfort użytkowania obuwia;
  • sposób dopasowywania butów do tęgości nóg (klasyczne sznurowanie, zapięcie na rzepy czy też sznurówki samozaciskowe);
  • typ zastosowanej podeszwy, jej trwałość oraz stabilność poprawiającą przyczepność do nawierzchni;

Zwracaj uwagę na istotne szczegóły

Rada ta dotyczy zwłaszcza osób aktywnych fizycznie, które w wybranym sklepie obuwniczym online poszukują np. butów do biegania dla kobiet lub mężczyzn. Moment nieuwagi może doprowadzić do sytuacji, gdy po otwarciu przesyłki dostarczonej od kuriera oraz przymierzeniu butów okaże się, że zakup jest lekko mówiąc nietrafiony. Z tego też względu warto nie tylko sprecyzować swoje oczekiwania i (w przypadku biegówek) określić swój rodzaj podbicia, ale również typ stopy (supinującej, pronującej czy też neutralnej). Aktywni fizycznie ochoczo pokonujący krótsze oraz dłuższe dystanse na własnych nogach powinni także mieć na względzie fakt, że większość najbardziej znanych i lubianych producentów obuwia sportowego w swoim asortymencie posiada buty przeznaczone na dany typ nawierzchni, dlatego też warto zastanowić się nad tym gdzie użytkowane będzie obuwie – na leśnych ścieżkach, twardym asfalcie czy też może górskich szlakach?

Uważaj na oszustów

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku – wymarzony model butów jest o dziwo dostępny w Twoim rozmiarze (choć wszędzie indziej jest wyprzedany), cena jest jedną z najbardziej korzystnych jakie do tej pory widziałeś, a dodatkowo upatrzone obuwie występuje w niespotykanych wersjach kolorystycznych.

To właśnie taka sytuacja powinna zwiększyć Twoją czujność podczas zakupów w internetowym sklepie obuwniczym. Jest to bowiem bardzo prawdopodobne, że trafiłeś właśnie na nieuczciwego sprzedawcę, który w swoim asortymencie posiada tylko i wyłącznie podróbki. Jeżeli strona online wygląda na niedopracowaną, siedziba firmy znajduje się w innym kraju, znalezienie informacji kontaktowych graniczy z cudem, a czas wysyłki liczony jest w tygodniach, to lepiej jak najszybciej opuść ten sklep internetowy i szukaj szczęścia gdzie indziej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.