Puma Mobium – propozycja butów do biegania

puma mobium

Na rynku znajduje się wiele butów przeznaczonych dla biegaczy, dlatego wybór odpowiedniego modelu dla niektórych może wydawać się trudnym wyborem. Ważne jest, żeby decydując się na zakup butów biegowych, wybrać taki egzemplarz, który charakteryzuje się nie tylko designem typowym dla butów do biegania, ale przede wszystkim odpowiednią konstrukcją, zapewniającą komfort i ochronę. Czy takim modelem jest Puma Mobium?

Model do biegania naturalnego

Puma Mobium to buty dość nietypowe, jednak w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zamysłem projektantów z niemieckiego brandu było stworzenie obuwia, która w jak największym stopniu będzie odwzorowywać konstrukcję i pracę ludzkiej stopy. Poprzez ten zabieg chciano zminimalizować wpływ butów na tak zwany krok biegowy, mający ogromne znaczenie dla techniki biegu. Zatem Puma Mobium bez ingerencji w krok biegowy i styl biegania zapewniają ochronę i wsparcie dla stóp w czasie treningu.

Podeszwa modelu Mobium imituje kształt ludzkiej stopy i charakteryzuje się wyjątkową giętkością i sprężystością. Jak każdy zapewne wie, stopa podczas ruchu rozciąga się i kurczy. Tak samo sprawa wygląda w przypadków butów Puma Mobium. But podczas ruchu zmienia swoją objętość, dzięki czemu można powiedzieć, że buty współpracują z biegaczem, dostosowując się do jego ruchów.

Bardzo ciekawym elementem tego modelu jest technologia Mobium Band, która polega na umieszczeniu na podeszwie w okolicy śródstopia dwóch skrzyżowanych ze sobą gumek, znikających pod piętą. Jest to nic innego jak odwzorowanie rozcięgna podeszwowego, które ma ogromne znaczenie podczas biegania, ponieważ działa na zasadzie sprężyny. Dzięki takiemu rozwiązania można uzyskać szybszy bieg przy jednoczesnym zminimalizowaniu zmęczenia.
Być może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale cholewka butów Mobium jest gruba i charakteryzuje się specjalnymi usztywnieniami w okolicach pięty. Grubość cholewki nie stanowi jednak żadnej wady modelu, ponieważ po założeniu butów okazuje się, że cholewka bardzo dobrze trzyma stopę i zapewnia poczucie stabilności. Wnętrze butów jest miękkie i przyjemne, co stanowi kolejną zaletę.

Puma Mobium to z pewnością bardzo specyficzny model butów biegowych, jednak zaawansowanie technologiczne sprawi, że mogą się nim zainteresować nawet osoby, które zajmują się bieganiem zawodowo.

zdj: http://www.runningshoesguru.com/2014/06/puma-mobium-elite-speed-review/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.