Air Maxy – oryginały i podróbki

nike air max

Wiele osób chcących kupić Air Maxy odwiedza w tym celu różne serwisy internetowe, nie wiedząc właściwie, czy dany produkt to oryginał czy marny falsyfikat. Dlatego warto wiedzieć, jak odróżnić tanie podróbki od oryginalnych tworów koncernu z Oregonu.

Na co zwracać uwagę i czego unikać?

Rynek jest pełen podróbek Air Maxów. Jedne egzemplarze są nawet podobne do oryginalnych odpowiedników i różnice widoczne są tylko w szczegółach, a inne wykonane są tak nieudolnie, że już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma się do czynienia z produktem, za który odpowiada marka Nike.

Bardzo istotnym elementem jest metka. Dlatego, jeśli robisz zakupy przez internet, a w galerii produktu nie ma zdjęcia metki, poproś o takie zdjęcie sprzedawcę. Na metce znajduje się specjalny numer identyfikacyjny, który w znaczący sposób pomoże zweryfikować autentyczność danego egzemplarza Air Maxów. Jeśli wpisze się konkretny kod w wyszukiwarce internetowej, grafika Google powinna wyświetlić wyniki ukazujące taką samą parę butów, z której spisaliśmy kod. Jeśli jednak wyszukiwarka pokaże zbyt małą liczbę wyników lub gdy naszym oczom ukażą się Air Maxy w całkiem innych wersjach kolorystycznych, wtedy można mieć pewność, że trafiliśmy na produkt podrobiony.

Kolejną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to serwis, na którym przeglądamy ofertą związaną z Air Maxami. W internecie istnieje sporo serwisów sprzedażowych trudniących się sprzedażą podrób. Przed dokonaniem zakupu warto zaznajomić się z opiniami na temat danego serwisu. Sprawdzenie autentyczności danego sprzedawcy może uchronić nas przed zakupem podrobionej pary obuwia.

Niektórzy sprzedawcy zajmują się sprzedażą towaru, którego nie posiadają fizycznie. Oznacza to, że klient zamawia towar, a sprzedawca przekazuje dane klienta fabryce z Chin czy Wietnamu, skąd towar wysyłany jest bezpośrednio do klienta. Nierzadko takie fabryki zajmują się produkcją podróbek. Z tego powodu lepiej jest unikać aukcji i ofert, gdzie widnieje napis typy „Wysyłka w ciągu 28 dni”. Zakupu Air Maxów u takiego sprzedawcy moglibyśmy dokonać tylko w przypadku, jeśli mielibyśmy stuprocentową pewność, że pośredniczy on w sprzedaży oryginalnych produktów. Jednak rzadko się zdarza, by w takich przypadkach ktoś mógł zagwarantować autentyczność sprzedawanego obuwia, zatem lepiej omijać takie oferty z daleka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.