Nowa kolorystyka dla Nike Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer

Technologia Flyknit należy do grona młodszych technologii marki Nike, ponieważ zadebiutowała ona w 2012 roku. Pierwszym modelem, w jakim zastosowano to rozwiązanie były Nike Flyknit Racer. Od tamtej pory spod rąk projektantów z oregońskiego koncernu wyszło sporo modeli z flyknitową cholewką. Teraz marka postanowiła odświeżyć model Flyknit Racer, prezentując nową kolorystykę.

Co to jest technologia Flyknit?

Do szerszego zastosowania technologii Flyknit przyczyniło się wynalezienie przez specjalistów marki Nike specjalnej przędzy, która charakteryzuje się niebywałą lekkością i cyrkulacją powietrza. Dzięki temu można było zacząć tworzyć bardzo lekkie buty z bezszwową cholewką, jednocześnie odznaczające się także wytrzymałością.

Wynalezienie przędzy zajęło koncernowi z Oregonu cztery lata. Za ten wynalazek odpowiedzialny jest cały sztab specjalistów, wśród których znaleźli się inżynierzy, programiści i projektanci. Wynalezienie przędzy było jednak dopiero początkiem do zastosowania technologii Flyknit w gotowym produkcie, ponieważ eksperci Nike za pośrednictwem wielu badań i prób musieli ustalić, w jaki sposób stworzyć cholewkę z nowej przędzy i ile jej zastosować, żeby osiągnąć cel. A celem było zaprojektowanie butów, które sprostałyby najbardziej wymagającym biegaczom. Buty powstałe z użyciem odkrytej przędzy miały sprawiać, że użytkownik czułby się w nich jak w skarpetkach.

Flyknit Racer jako przykład zastosowania technologii

Model Flyknit Racer pokazał, że stworzona przez firmę Nike nowa technologia ma przyszłość. Gotowy produkt w rozmiarze US9 waży zaledwie 160 gramów, co oznacza, że są one o 19% lżejsze niż Nike Zoom Streak 3, których lekkość była głównym atutem. Technologia Flyknit pozwoliła nie tylko na zredukowanie wagi obuwia, ale również na precyzyjniejsze dopasowanie go do stopy konkretnej osoby, co w sposób znaczący poprawia komfort użytkowania.
Nowe rozwiązanie spowodowało również oszczędność w produkcji. Jednoczęściowa cholewka nie miała żadnych dodatkowych elementów, dzięki czemu można było zaoszczędzić sporo pracy, materiałów i pieniędzy.

Nike Flyknit Racer w nowej kolorystyce

Nowa kolorystyka dla modelu Flyknit Racer to Pure Platinum, co oznacza, że jest to propozycja niekoniecznie dla fanów modnych w ostatnim czasie jaskrawych butów do biegania, lecz raczej dla miłośników subtelniejszych kolorystyk.

fot. http://www.highsnobiety.com/2016/10/20/nike-flyknit-racer-rough-green/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.