Nike Air Max 97 x Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo to nie tylko ikona świata piłki nożnej, ale także jeden z najbardziej rozpoznawalnych ambasadorów marki Nike. Jak dotąd jednak udzielał się raczej w dziale z odzieżą i obuwiem piłkarskim. Tym razem marka postanowiła złożyć hołd gwieździe sportu, honorując jego drogę na szczyt unikatowym modelem butów sportowych. Jakie są Nike Air Max 97 x CR7?

Nike Air Max 97 x Cristiano Ronaldo – gratka dla fanów futbolu

Najnowsza propozycja oregońskiej marki jest hołdem dla najpopularniejszego, współczesnego piłkarza – Cristiano Ronaldo. Projektanci postanowili odzwierciedlić niełatwą drogę na szczyt w jednym z najsłynniejszych modeli butów sportowych w ich historii, czyli Nike Air Max 97. Buty zyskały charakterystyczną, złotą kolorystykę, która nawiązuje do medali i trofeów zdobywanych przez piłkarza. Jednak nie sam kolor jest tutaj najistotniejszy, lecz detale, które mówią wiele o historii Cristiano Ronaldo.

Zszokowani charakterystycznymi łatami naszytymi na słynny model Nike? Ten projekt to wspomnienie z dzieciństwa CR7. Ronaldo od najmłodszych lat przejawiał miłość do piłki nożnej i wielki talent, jednak nie pochodził z zamożnej rodziny. Dlatego zniszczone przez niego buty nie były od razu wymieniane na nowe, lecz łatane przez jego mamę. Projektanci Nike postanowili wyeksponować ten fakt i ozdobić złote, perfekcyjne buty Nike Air Max 97 CR7 łatami w różnych kolorach. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę oryginalny.

Kolejnym znakiem rozpoznawczym tych wyjątkowych sneakersów są detale w postaci logo Nike oraz CR7 utrzymane w zielono-bordowej kolorystyce, która nawiązuje do barw narodowych piłkarza. Na zapiętku widoczne jest znane logo Cristiano Ronaldo, z kolei z boku cholewki widoczny jest zielony, niewielki Swoosh. Znaki firmowe świetnie współgrają ze złotą cholewką!

Trzeba przyznać, że Nike udało się zrobić coś naprawdę wyjątkowego. Buty inspirowane historią Cristiano Ronaldo robią ogromne wrażenie nie tylko ze względu na oryginalny design, ale też fakt, że z pomocą projektu marki sportowej można opowiedzieć o czyichś losach! Nike Air Max 97 x CR7 to gratka dla fanów piłki nożnej i samego Cristiano, ale także dla wszystkich, którzy cenią naprawdę efektowny styl butów sportowych!

Fot.: https://www.nike.com/pl/launch/t/behind-the-design-air-max-97-cr7

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.