Jak dbać o letnie buty?

Lato to piękna pora roku nie tylko ze względu na wakacje i możliwość noszenia lekkich ubrań. To także suche chodniki i brak problemów z zabrudzonymi butami. Sandałki, espadryle czy letnie trampki również mogą stracić swoją dawną świetność, dlatego podpowiadamy, jak je odświeżyć!

Jak dbać o letnie buty?

Może nie dotyczy nas czyszczenie butów z błota czy soli sypanej na chodniki, ale drobne zabrudzenia, które łatwo usunąć są na porządku dziennym. Sandałki czy espadryle mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy. Białe trampki niszczą się, gdy chodzimy w nich po łąkach czy plaży. Dlatego porady dotyczące dbania o letnie buty z pewnością okażą się przydatne.

Jak dbać o sandały?

Odkryte, letnie buty to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Są nie tylko niezwykle komfortowe, ale też łatwe do utrzymania w czystości. Jak sprawić, by prezentowały się świetnie przez cały sezon? Przede wszystkim od czasu do czasu przecierać wkładkę i paseczki nawilżająca chusteczką. Fakt, że chodzimy w tych butach po różnego typu nawierzchniach, przekłada się na to, że we wnętrzu może gromadzić się piasek i kurz.

klik

Espadryle – jak je wyczyścić?

Klasyczne buty z płótna na sznurkowej podeszwie mogą się przepacać szczególnie, gdy nosimy je w upalny dzień. Dlatego pierwsze, co możemy zrobić, to wkładanie do nich cienkich, oddychających skarpetek, które uchronią przed wchłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Warto też od czasu do czasu spryskać wnętrze buta specjalnym dezodorantem do butów, który sprawi, że nasze espadryle będą zawsze świeże. Jeśli chodzi o czyszczenie, to z espadrylami powinniśmy obchodzić się ostrożnie, nie wkładać ich do pralki, lecz wyczyścić przy pomocy wody z mydłem bez namaczania. Nie suszmy ich też na słońcu, bo mogą się nieco skurczyć!

klik

Białe trampki – jak o nie dbać?

Prawie wszyscy mają je dziś w swojej letniej garderobie. Converse, Vans, Lacoste, DC… niezależnie od marki, białe trampki wymagają specjalnego traktowania. Ze względu na kolor zabrudzenia na nich są bardzo widoczne, a nie dbanie o nie może doprowadzić do ich zżółknięcia lub zszarzenia. Dlatego systematycznie pierz swoje białe tenisówki. Wyjmij sznurówki, namocz buty w letniej wodzie z bezbarwnym mydłem i poszoruj szczoteczką widoczne zabrudzenia. Następnie przepłucz, odsącz i dla lepszego efektu wsadź do pralki. Pranie mechaniczne tylko w najniższych temperaturach! Buty wsadź do specjalnego worka na bieliznę i pierz je w towarzystwie innych rzeczy, by nie obijały się o ściany pralki. Pamiętaj, by upewnić się, że żadna z rzeczy w pralce nie farbuje!

klik

Czyste i zadbane buty to nasza wizytówka, dlatego nawet latem warto odpowiednio je pielęgnować. Dzięki temu zawsze będziemy wyglądać schludnie i elegancko!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.