Ile par butów na wakacje?

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy. Część z nas już w czerwcu wyjedzie na wymarzone wakacje. Podróż w nieznane to zawsze świetna okazja do zwiedzania i wędrówek, a to oznacza, że niezbędne będą wygodne buty. Tylko ile ich par zabrać do walizki, by nie przesadzić, ale też nie cierpieć z powodu braków? Oto krótki poradnik dotyczący pakowania butów na wakacje!

Znajdź złoty środek

Po pierwsze pamiętajmy o tym, że umiar popłaca. Niezależnie od tego, dokąd wybierasz się na wakacje, weź pod uwagę, że spędzisz tam 7, a co najwyżej 21 dni. Dlatego nie ma sensu zabierać połowy szafy, dopasowywać stylizacji na każdy dzień zawsze z inną parą butów. W taki sposób do podróży podchodzą chyba tylko blogerki modowe, które pracują na swój dobry wizerunek. Jeśli nie należysz do tej grupy, to z pewnością przyda ci się trochę praktycznego podejścia. Zanim włożysz szpilki do walizki, zastanów się, czy naprawdę na urlopie będzie okazja, by je nosić. A może chodzisz w nich na co dzień i warto zafundować stopom trochę odpoczynku? Każda kolejna włożona do walizki rzecz ogranicza w niej miejsce na coś, co mogłoby przydać się bardziej, ale także sprawia, że walizka staje się cięższa, co ma ogromne znaczenie, gdy na swoje wakacje lecisz samolotem. Dlatego warto ograniczyć ilość zabieranych par butów do tych, które rzeczywiście sprawdzą się w wakacyjnych warunkach.

Pogoda, klimat, typ wakacji

To, jakie buty zabierzemy ze sobą na wakacje, zależy w głównej mierze od rodzaju wypoczynku, na który się wybieramy oraz od warunków pogodowych, panujących w danym miejscu. Jeśli masz zamiar intensywnie zwiedzać, to bezsensem byłoby zabieranie klapek zamiast trampków. Jeśli wybierasz się w góry, to priorytetem będą buty trekkingowe. Podobnie nad polskie morze warto zabrać ze sobą kalosze, które z kolei nijak mają się do warunków pogodowych na egzotycznych wyspach. Wyzbywaj się z walizki tych rzeczy, które nie do końca pasują do twojej wycieczki. Myślisz sobie: szpilki przydadzą się na kolację ze znajomymi i będą idealnie pasować do letniej sukienki? Gwarantuję, że po całym dniu chodzenia po górach czy po mieście będziesz marzyć wyłącznie o wygodnych, dających stopie odpocząć klapkach lub sandałach!

Ile par butów na wakacje zagranicą?

Kierunki zagraniczne to wciąż jedne z najczęściej przez nas obieranych miejsc na wakacje. Ciepły klimat, urokliwe miejsca nad morzem, zwiedzanie europejskich stolic oraz poznawanie nowej kuchni i kultury to coś, co ma niezwykłą moc przyciągania. Jakie buty i przede wszystkim, ile ich par zabrać na wakacje?

-klapki/lekkie sandałki/espadryle – w tych warunkach priorytetem będą buty letnie, które możemy nosić zarówno na plaży, jak i na mieście. Warto wybrać te z naturalnych materiałów, wygodne, o dopasowanym do naszej stopy kształcie. Nie musisz zabierać wszystkich posiadanych modeli! Wystarczy jedna para sandałów, espadryli lub klapek. Jeśli masz obawy, ze sandały lub klapki są w słabej kondycji i mogą spłatać ci figla na wakacjach, to spokojnie zabierz ze sobą parę zapasową. Cienkie, letnie buty nie zajmują w walizce dużo miejsca.

-trampki lub sneakery – na zwiedzanie w mieście warto wybrać najwygodniejsze z butów, czyli trampki lub sneakery. Ważne jednak, by było to obuwie dostosowane do warunków pogodowych panujących latem, dlatego wybierz te z siateczki lub przewiewnego płótna.

Ile par butów na wakacje nad Bałtykiem?

Kolejny często wybierany kierunek wakacyjny to polskie morze. Teren pełen niespodzianek, przepięknych miejsc do zobaczenia, ale także… ze zmienną pogodą. Chyba każdy, kto wybiera na wakacje Bałtyk, zdaje sobie sprawę z tego, że pogoda tam bywa kapryśna. Dlatego przydadzą się:

-sandałki/klapki/espadryle – podobnie, jak przy wakacjach zagranicą będą to najlepsze buty na co dzień, które też najszybciej zdejmiesz i założysz przy wejściu na plażę,

-sneakery lub trampki – idealne na zwiedzanie miasta, również z siateczki, przydadzą się także wtedy, gdy zechcesz wypożyczyć rower!

-kalosze – przezorny zawsze ubezpieczony, a spacery po deszczowej plaży również mają swój urok, jednak tylko wtedy, gdy jesteśmy na nie odpowiednio przygotowani!

Ile par butów na wakacje w górach?

Aktywny wypoczynek należy do twoich ulubionych? W takim razie górskie tereny nie są ci obce. Na wszelki wypadek przypominamy jednak o niezbędnych butach:

-buty trekkingowe letnie – przed kostkę, z siateczką i systemem odprowadzania wilgoci, najlepiej szybko schnące, jednak zawsze na solidnej podeszwie z bieżnikiem!

-sandały sportowe – najlepsze na górskie wycieczki, przydadzą się w terenie i w mieście.

Świadome pakowanie pomaga zorganizować się tak, by niczego nie zabrakło, ale też, byś nie miała w walizce rzeczy, których ani razu nie założysz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.