Air Max: 7 najdroższych modeli w historii serii

nike air max

Air Max to linia obuwia marki Nike, która cieszy sneakerheadów już niemalże 30 lat. Buty zaprojektowane zostały jako służące do biegania, jednak ogromna popularność sprawiła, że szybko stały się butami codziennego użytku w streetwearowym stylu. Warto zapoznać się z najdroższymi Air Maxami, jakie do tej pory ujrzało światło dzienne. Podane ceny stanowią wartości przypuszczalne.

1. Parra x Nike Air Max 1 „Albert Heijn”

Buty, które powstały we współpracy marki Nike z utalentowanym holenderskim muzykiem, jakim niewątpliwie jest Piet Parra. Owocem tej kolaboracji miała być wersja modelu Air Max 1, która mogłaby dumnie reprezentować Amsterdam. Kolory w pierwszej odsłonie (pomarańczowy, biały i niebieski) zostały zaczerpnięte z sieci holenderskich supermarketów – Albert Heijn. Niestety później sieć zmieniła swoje barwy, a holenderski artysta i koncern z Oregonu postanowili wstrzymać produkcję.
Szacowana cena: $7000

2. Parra x Nike Air Max 1 „Amsterdam”

Kolejna mocno ekskluzywna wersja modelu Air Max 1, powstała przy współpracy marki Nike z holenderskim muzykiem. Powstały dwie wersje tej kolorystyki, z podpisem i bez podpisu artysty. Wersja z podpisem pojawiła się w nakładzie 24 sztuk i jest wyceniana na niebagatelną kwotę.
Szacowana cena: $5000

3. Nike Air Max 1 „Kid Robot”

Kolorystyka kultowego modelu Air Max, która powstała dla ekskluzywnego butiku w Nowym Jorku. Inspiracją dla projektu była wyposażenie Maserati Quattroporte III Royale.
Szacowana cena: $4000

4. Parra x Patta x Nike Air Max 1

Kolejna odsłona, w której za pomysł odpowiedzialny jest wspominany już wcześniej Parra, natomiast wydaniem zajął się Patta. Ta wersja kolorystyczna ukazała się w nakładzie 200 egzemplarzy.
Szacowana cena: $2500

5. Huf x Nike Air Max 1

Tym razem koncern z Oregonu dokonał wariacji na temat Air Max 1 we współpracy z firmą Huf. Owocem tej współpracy były dwie kolorystyki, które nigdy nie trafiły do szerszej produkcji, stąd tak wysoka cena.
Szacowana cena: $2200

6. CLOT x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death”

Jedna z najbardziej nietuzinkowych odsłon słynnego modelu z 1987 roku, powstała we współpracy z firmą CLOT. Efektem współpracy były buty stworzone ze skóry węża, skóry strusia i plastiku.
Szacowana cena: $2000

7. Nike Air Max 1 x Patta Premium TZ

Ten model to owoc ostatniej kolaboracji holenderskiego muzyka Patta i marki Nike.
Szacowana cena: $2000

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.