Historia marki Lacoste

buty lacoste

Marka Lacoste jest obecnie jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją odzieży. Francuska marka posiada w swojej ofercie ubrania, buty, perfumy i zegarki, a znakiem rozpoznawczym wszystkich produktów jest zielony krokodylek – logo brandu.

Zaczęło się od koszulki

René Lacoste był świetnym tenisistą, jednak nikt nie spodziewał się, że utalentowany młodzieniec będzie kiedyś projektował ubrania czy buty sportowe. Wszystko zaczęło się w 1926 roku, kiedy René podczas turnieju US Open pojawił się na korcie w białej koszulce z kołnierzykiem, którą sam zaprojektował. Ówczesne stroje zawodników były całkiem inne; tenisiści grali w strojach z długim rękawem. Francuski gracz wywołał wiele skrajnych emocji, jednak sporemu gronu osób nowy styl ubioru bardzo przypadł do gustu. Był to powód, dla którego Lacoste po zakończeniu sportowej kariery założył firmę odzieżową. Na początku firma nazywała się La Socjete Chemie Lacoste, co miało wzbudzać skojarzenia z ekskluzywnością produktów. Nazwę zmieniono dopiero w latach 80. i skrócono ją do krótkiego słowa „Lacoste”. Ciekawostką jest również fakt, skąd na ubraniach i butach Lacoste wziął się zielony krokodyl. Otóż idea wzięła się stąd, że francuski tenisista miał przydomek „Aligator”, za sprawą torby, którą miał zawsze przy sobie (była wykonana ze skóry tego gada). Takie przezwisko podobało się fanom Lacoste’a oraz samemu zawodnikowi, ponieważ bardzo dobrze oddawało jego zawziętość na korcie tenisowym. Pomysł, według Lacoste’a, był tak dobry, że poprosił swojego przyjaciela o zaprojektowanie logo z krokodylem. W ten oto sposób wszystkie produkty marki zaczęły być sygnowane zielonym gadem.

Nie tylko koszulki

Dzisiaj marka Lacoste to nie tylko koszulki, ale również inne elementy odzieży, akcesoria i kosmetyki. Firma posiada w swojej ofercie wiele ciekawych modeli butów, zarówno na sezon wiosna/lato, jak i jesień/zima. Buty Lacoste to połączenie miejskiego stylu z dozą elegancji, dzięki czemu mogą być uzupełnieniem szafy dla osób w różnym wieku. Produkty francuskiej marki dostępne są w kolekcjach męskich, kobiecych, a także dziecięcych, co sprawia, że wśród ubrań Lacoste każdy członek rodziny może znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.