Air Max: 7 najdroższych modeli w historii serii

nike air max

Air Max to linia obuwia marki , która cieszy sneakerheadów już niemalże 30 lat. Buty zaprojektowane zostały jako służące do biegania, jednak ogromna popularność sprawiła, że szybko stały się butami codziennego użytku w streetwearowym stylu. Warto zapoznać się z najdroższymi Air Maxami, jakie do tej pory ujrzało światło dzienne. Podane ceny stanowią wartości przypuszczalne.

1. Parra x Nike 1 „Albert Heijn”

Buty, które powstały we współpracy marki Nike z utalentowanym holenderskim muzykiem, jakim niewątpliwie jest Piet Parra. Owocem tej kolaboracji miała być wersja modelu Air Max 1, która mogłaby dumnie reprezentować Amsterdam. Kolory w pierwszej odsłonie (pomarańczowy, biały i niebieski) zostały zaczerpnięte z sieci holenderskich supermarketów – Albert Heijn. Niestety później sieć zmieniła swoje barwy, a holenderski artysta i koncern z Oregonu postanowili wstrzymać produkcję.
Szacowana cena: $7000

2. Parra x Nike Air Max 1 „Amsterdam”

Kolejna mocno ekskluzywna wersja modelu Air Max 1, powstała przy współpracy marki Nike z holenderskim muzykiem. Powstały dwie wersje tej kolorystyki, z podpisem i bez podpisu artysty. Wersja z podpisem pojawiła się w nakładzie 24 sztuk i jest wyceniana na niebagatelną kwotę.
Szacowana cena: $5000

3. Nike Air Max 1 „Kid Robot”

Kolorystyka kultowego modelu Air Max, która powstała dla ekskluzywnego butiku w Nowym Jorku. Inspiracją dla projektu była wyposażenie Maserati Quattroporte III Royale.
Szacowana cena: $4000

4. Parra x Patta x Nike Air Max 1

Kolejna odsłona, w której za pomysł odpowiedzialny jest wspominany już wcześniej Parra, natomiast wydaniem zajął się Patta. Ta wersja kolorystyczna ukazała się w nakładzie 200 egzemplarzy.
Szacowana cena: $2500

5. Huf x Nike Air Max 1

Tym razem koncern z Oregonu dokonał wariacji na temat Air Max 1 we współpracy z firmą Huf. Owocem tej współpracy były dwie kolorystyki, które nigdy nie trafiły do szerszej produkcji, stąd tak wysoka cena.
Szacowana cena: $2200

6. CLOT x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death”

Jedna z najbardziej nietuzinkowych odsłon słynnego modelu z 1987 roku, powstała we współpracy z firmą CLOT. Efektem współpracy były buty stworzone ze skóry węża, skóry strusia i plastiku.
Szacowana cena: $2000

7. Nike Air Max 1 x Patta Premium TZ

Ten model to owoc ostatniej kolaboracji holenderskiego muzyka Patta i marki Nike.
Szacowana cena: $2000

Air Max: 7 najdroższych modeli w historii serii
5 (100%) 1 vote

Podeślij znajomym!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*